Továrna na keramiku

Molina de Segura
Španělsko
38°2'42.648"N-2°47'38.094"W
č. 6915
Historie

Tento komín je jedním ze sedmi komínů, které jsou součástí turistické trasy Mezi komíny (Entre Chimeneas). Více o této trase je uvedeno u komína jedné z největších konzerváren ve městě – Maximino Moreno.

Tomuto komínu, jehož výstavba je datována do začátku 20. století, se nedostalo po demolici přilehlého provozu tak velkorysého prostoru jako ostatním zachovaným komínům ve městě.  V okolí komína podél hlavní silnice vyrostly komerční haly a pouze hala s prodejnou kožených oděvů stojící na úrovni komína jen o něco ustoupila kvůli jeho hmotě od uliční čáry. Okolo podstavce vznikla zděná ohrádka, ve které rostou kaktusy a další sukulenty.

Zdroje informací

Patrimonio industrial, Molina de Segura. [citováno: 27. ledna 2020]. Dostupné z:  http://portal.molinadesegura.es/index.php?option=com_content&view=article&id=600&Itemid=180.


Zdroj: Projekt Dokumentace, evidence, prezentace a návrhy konverzí továrních komínů jako ohrožené skupiny památek průmyslového dědictví na území České republiky (DG16P02B011), hlavní řešitel a kontaktní osoba projektu: Ing. Martin Vonka, Ph.D. – 224 357 165, martin.vonka@fsv.cvut.cz.
© Fakulta stavební, ČVUT v Praze. Všechna práva vyhrazena. Code: M.i.X